2017 m. vasario 28 d., antradienis

,,Iššifruojant da Vinčį"



,,Iššifruojant da Vinčį"



Maiklas Gelbas


2004 m.



Maiklo Gelbo (orig. Michael J. Gelb) ,,Iššifruojant da Vinčį" į mano rankas pateko audio formatu. Knygą klausiau prieš kurį laiką tik jos recenziją parengti vis atidėliodavau ir jau keli mėnesiai praėjo. Turiu pasižymėjusi, kad ji puiki, kad ypatingai tinka tiems, kurie ieško vidinės ramybės bei siekia subalansuoti savo mintis ir jausmus su išoriniu pasauliu. Pamenu, kad ją klausyti buvo itin malonu. Viskas. Tik tiek tepamenu. Perskaičiau oficialų knygos aprašymą. Kažką daugiau prisiminti nepadėjo. Tai gal aš ir neieškosiu daugiau, o su recenzija čia sustosiu. Juk jei po kelių mėnesių apie knygą neįmanoma nieko atsiminti, tai kaži kiek jau ji ten gera buvo. Bet klausyti tai neabejotinai maloni! Dėl tiek esu tikra :)


Malonaus skaitymo :)
Emilija


,,Jis"




,,Jis"




Rūta Vanagaitė



2016 m.
240 psl.
ISBN 978-609-01-2538-0


NUOMONĖ. Pagaliau knyga apie vyrų-moterų santykius, kur autorius (šiuo konkrečiu atveju - autorė) prisipažįsta tiesiai, kad tai yra nuomonė, o ne šventa tiesa ir šimtaprocentinė tikrovė.

Labai įdomi nuomonė. Ko gero tokia įdomi dėl to, kad aš lietuvė ir perskaičiau lietuvės nuomonę apie Lietuvos vyrus. Paprastai apie vyrų-moterų santykius lietuviškai leidžiamos yra verstinės amerikiečių autorių knygos. Toliau nuo lietuviškos kultūros būtų nebent jei azijos tautų patarimus pradėtume taikyti lietuvių tarpusavio santykiams.

Knygoje autorė pateikia įdomaus istorinio konteksto iš ,,žmogaus'' perspektyvos ir iš ,,lietuvio'' perspektyvos. Kiekvienos tautos tipažai formuojasi priklausomai nuo subjektyvių istorinių aplinkybių. Tai ką autorė rašo apie Lietuvos vyrus skamba taip pažįstamai :)

Ši knyga vadinasi ,,Jis". Nors pristatoma kaip vyrų-moterų santykių knyga, visgi ši knyga apie vyrą visom prasmėm. Svarbi dalis skirta vyrui-sūnui. Ypač vyrui-sūnui, kurį augina vieniša motina. Mat pasirodo Lietuvoje daugumą vyrų išaugina vienišos moterys.

Skaityti šią knygą buvo atgaiva po visų amerikietiškų knygų vertimų. Tikiu, kad ji labai svarbi lietuvių savęs ugdymui. Tiek daug esame įsitraukę į amerikietiškus serialus ir knygas, kad tiesiog imame ir pamirštame, kad mes ne tokie žmonės.

SVARBU: knyga gali būti įdomi vyrams ne mažiau nei moterims. O svarbumu manyčiau net svarbesnė. Čia ne bobiškas skaitalas. Čia apsišvietusios moters nuomonė paremta patirtimi, istoriniu ir kultūriniu kontekstu apie vyrą - lietuvį vyrą.


Malonaus skaitymo :)
Emilija

2017 m. vasario 25 d., šeštadienis

,,Jaunojo Verterio kančios"








,,Jaunojo Verterio kančios"


Johanas Volfgangas Getė




1963 m. (originalas išleistas 1774 m.)
178 psl.
ISBN nesuteiktas




Pirma mano skaityta Getės knyga. Ko gero ne pats geriausias pasirinkimas pirmajai tiek išgirto autoriaus knygai.

,,Jaunojo Verterio kančios" yra tikra kančių knygelė. Meilės kančių. Trumpa knygele. Parašyta daugiausia laiškų forma todėl perteikiamas itin tikroviškas jausmas. Parašyta gan lakoniškai, prabėgomis. Nėra ir kur plėstis daug, o kiek yra tai nelabai ir norisi... Knyga perskaityti galima per pora valandų ir ten visas turinys tai Jaunojo Verterio meiles kankinimaisi, nes įsimylėjo moterį pasižadėjusią kitam. 

Sakyčiau gal paaugliam gerai paskaityti kas vyksta įsimylėjelio viduje, bet gi tai kaip Verteris išsprendė šia savo problemą tai toli gražu nėra rekomenduotinas pavyzdys....

Knygoje jokių ypatingų įvykių, aprašymų ar veikė. Nei blogai, nei gerai, nes tiesiog nelabai yra ką vertinti. Vienas dalykas yra tikrai vertas dėmesio. Tai vyro moteriai, moters vyrui, vyro vyrui, moters moteriai - žmogaus žmogui rodoma pagarba ir dėmesys, ko taip trūksta šiuolaikinėje visuomenėje.

Perskaičiau, džiaugiuosi susipažinusi su Getės kūriniu, kurį minint teko dažnai girdėti...na ir tiek :)


Malonaus skaitymo! =)
Emilija