2020 m. spalio 14 d., trečiadienis

,,Self and Self-management"

 

 

,,Self and Self-management: Essays about Existing"

 

Arnold Bennett

 

2012 m. (orig. 1918 m.)
Audio knyga. Laikas 01:57:18
Skaitė: Ruth Golding

 

Šešios esės apie gyvenimą: Bėgimas nuo gyvenimo, Kaikurios aksiomos apie karo darbus, Dienoraščių rašymo įprotis, Pavojingas pamokymas jaunai moteriai, Visiškas šaršalas, Puošmenų reikšmė.

Klausiausi esė po vieną, pasilikdama laiko apmąstyti. Pasilikau ir dar kartą paklausyti. Autoriaus mąstymas racionalus, geranoriška minčių perteikimo maniera. Arnoldas Benetas gan šaunus filosofas :) 

Labiausiai man patiko esė ,,Puošmenų reikšmė". Gal ne kiek ,,labiausiai patiko", bet labiausiai pozityviai nustebino turiniu. Dažnai susimąstydavau kaip čia taip išeina, kad visur gamtoje patinėliai būna puošniausi, o patelės atrodo paprastai. Visur išskyrus žmonių pasauly. Čia lyg ir atvirkščiai: vyrai dažnai gan paprastai susiruošę, o moterys net į turgų puošiasi. Štai ir gavau atsakymą kaip čia taip gavosi :)

Man patiko Arnoldo Beneto mintys, tad susiradau dar vieną jo knygą - ,,Mental efficiency". Šią knygą ese ,,Pavojingas pamokymas jaunai moteriai" jaunoji moteris kiek kritikuoja :)

Jei ką nors domintų audio originalas anglų kalba, jį galima atsisiųsti čia ,,Self and Self-management: Essays about Existing" (audio knygų atsisiuntimas šioje svetainėje yra legalus). Jei mėgstate audio knygas, būtent šį įrašą rekomenduoju - puiki skaitovė.


Malonaus skaitymo arba klausymo! =)
Emilija

 

 

2020 m. spalio 5 d., pirmadienis

,,Utopija"

 

 

,,Utopija"

 

Thomas MORE

 

2014 m. (orig. 1516 m.)
Audio knyga. Laikas 06:03:33
Vertimas iš lotynų kalbos: Ralph Robinson
Skaitė: Ruth Golding

 

Utopija (gr. ου 'ne' + τόπος 'vieta', t. y. vieta, kurios nėra) – idealios, neįgyvendinamos santvarkos projektas; neįvykdomas, nerealus sumanymas. Šis apibrėžimas pateikta Vikipedijos puslapyje apie Utopiją. Taip į galvas buvo kišama ir mokykloje...taip populiariai yra nusistovėjęs žodžio ,,utopinis, utopiškas" vartojimas. Tai yra nepasiekiamas idealas. Ir visa tai man atrodo tikriausias nesusipratimas. Ar Tomo Moro aprašyta utopija yra ideali siekiamybė yra laaaabai didelis klausimas!

Autorius detaliai nusako Utopijos šalies gyventojų kultūrą, papročius, įstatymus. Yra pozityvių dalykų, pavyzdžiui tai, kad vaizduojamas žmonių gilus įsitraukimas į santvarkos užtikrinimas - aukštas pilietiškumas. Ir dar keletas smulkių punktų. Bet tai toli gražu nėra universali ideali santvarka. Knyga parašyta XVI a. pradžioje -  prašviesėjimo eros pradžioje, todėl visai tinka kad europiečiui aprašant tobulą visuomenę buvo kergiamamos dvi Europoje populiariausios santvarkos -  krikščionybė ir feodalizmas. Iš šios knygos tikrai daug pasiskolino ir komunistai XX-ame amžiuje. Gaila, kad pasiskolinti žmonių savanoriškumo neišėjo. Na, vienokį savanoriškumą pavyko - Utopijoje, ginti savo šalies, į karą siunčiami ne tik drąsūs vyrai, bet ir bailiai (siunčiant karius pagelbėti užpultoms draugiškoms šalims yra siunčiami tik drąsūs vyrai). Bailiai siunčiami pirmieji, jei jie bando pabėgti, juos nušauna savi. Kažkur girdėta, ane? Tai štai... ne vienas dalykas šioje Utopijoje jau nebe utopiška, o išbandyta praktikoje.

Pasibaisėtina....Pasibaisėtina, kokia santvarka buvo įsivaizduojama kaip ideali, kaip nepasiekiama svajonė. Dar baisiau, kad ,,Utopija", jos neskaičiusiųjų norinčių pasirodyti išprususiais, yra toliau jaunoms ir nepatyrusioms ausims skleidžiama kaip idealas, kaip siekis. Šiems laikams ten idealumo nėra....

Jei ką nors domintų audio originalas anglų kalba, jį galima atsisiųsti čia ,,Utopija" (audio knygų atsisiuntimas šioje svetainėje yra legalus). Jei mėgstate audio knygas, būtent šį įrašą rekomenduoju - skaitovės balsas gilus, švelnus, intonuota skaitymo maniera.


Malonaus skaitymo arba klausymo! =)
Emilija